Офіційний партнер мережі крамниць електронних послуг "Твій Час"

Офіційний партнер мережі крамниць електронних послуг "Твій Час"

Можливості з нами зв'язатися:

Як відправити податкову накладну контрагенту через M.E.Doc

Для обміну податковими накладними з контрагентами через Медок Вам необхідно виконати наступні кроки:

1. Створити податкову накладну

2. Зареєструвати податкову накладну у Єдиному реєстрі ПН.

3. Отримати звіт про доставку та квитанцію про реєстрацію.

4. Відправити документ з квитанцією про реєстрацію контрагенту.

Якщо ви хочете перед реєстрацією ПН у ЄРПН погодити її зміст з вашим контрагентом, то у системі "M.E.Doc" є можливість змінити маршрут обміну документами. Для цього необхідно відкрити "Первинні документі" - "Налаштування обміну документами".

1

2

Зупинимося на відправці документів контрагенту детальніше (маршрут "Реєстрація - Відправка зареєстрованих контрагенту").
Зареєстрована податкова накладна набуває статусу «Зареєстрована».
Далі її слід відправити контрагенту разом із квитанцією про регистрацію. Для цього скористайтесь одним з наступних способів:

  • на панелі інструментів натисніть кнопку «Відправити» та далі оберіть «Відправити контрагенту»
  • у меню «Файл» оберіть команду «Відправити» та далі «Відправити контрагенту»
  • у контекстному меню (для цього треба натиснути правою кнопкою миші на документі, тобто на ПН) оберіть команду «Відправити» та далі «Відправити контрагенту».

3

Оскільки документ вже підписаний комплектом підписів, він шифрується та відправляється засобами електронного зв'язку адресату.

Примітка:

Для відправки податкової накладної (чи будь-якого іншого первинного документу) контрагенту не потрібно знати адресу його електронної пошти, тому що пересилання здійснюється напряму через спеціальний сервер документообігу (ПТАХ), який розподіляє усі документи, які надходять, за організаціями за допомогою кодів ЄДРПОУ.

При цьому важливо розуміти, що якщо ПН, що відправляється, вже зареєстрована у ЄР, то контрагент отримає її разом із квитанцією №1 про її реєстрацію.
Відправлена податкова накладна набуває статусу «В дорозі». Як тільки вона буде прийнята контрагентом (отриманий звіт про доставку), документ змінить статус на «Доставлено».
Під час відправки документа через сервер ПТАХ, необов'язкова присутність запису контрагенту у довіднику «Контрагенти» та наявність завантажених сертифікатів даного контрагента у програмі Медок. За наявності коду ЄДРПОУ контрагента (вказаного у бланку податкової накладної), система «M.E.Doc» автоматично створить картку контрагента, запис у адресній книзі і завантажить сертифікат контрагента з сайту ЦСК «Україна» чи іншого сертифікаційного центру. Однак, якщо автоматичне завантаження пройде невдало, відправка буде неможлива до тих пір, поки сертифікат контрагента не буде завантажений у Медок вручну.

4

Важливо пам'ятати!

Відправити податкову накладну контрагенту за допомоги системи "M.E.Doc" можливо тільки за наявності коду доступу на модуль "Облік ПДВ". Для того щоб обмінюватися податковими накладними та іншими первинними документами з контрагентами, у них також повинна бути встановлена одна з систем, які підпримуються платформою ПТАХ: «M.E.Doc», СОТА, FlyDoc, Fredo-Звіт.

Назад до переліку питань

Теги: Medoc, Інструкції

Мова сайту: