Об’єднана звітність з ПДФО та ЄСВ. Додаток 5 (Д5) – у M.E.Doc
Продовжуємо знайомити наших користувачів з об’єднаною звітністю з ПДФО та ЄСВ. В попередніх публікаціях ми вже розглянули додаток Д1 і додаток 4ДФ.
У цьому матеріалі розглянемо, як заповнювати Додаток Д5 «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби» в програмі M.E.Doc.
Варто зазначити, що об’єднання звітності регулюється наказом від 15.12.2020 р. № 773. Про це можна прочитати у матеріалі.
Додаток 5 «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби» призначений для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Попередньою версією Додатку 5 була Таблиця 5 Звіту з ЄСВ.
Нагадаємо, що періодом подання податкового розрахунку є квартал. Перший раз звіт подається за І квартал 2021 року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Тобто, граничним терміном подання буде 11 травня 2021 р. (оскільки 9 травня - вихідний день).
! Зазначимо, що Додаток 5 за квартал не потрібно розбивати у розрізі місяців.
Додаток 5 формується, якщо у звітному кварталі Ви:
- приймали/звільняли працівника;
- укладали/припиняли роботу за договором ЦПХ;
- переводили працівника на іншу посаду;
- переміщали працівника з одного структурного підрозділу до іншого;
- працівник вступив або закінчив проходження військової служби;
- надавали відпустку у зв’язку з вагітністю;
- надавали відпустку для догляду за дитиною до 3-х років та від 3-х до 6ти років.
Як створити та заповнити Додаток 5 у M.E.Doc?
Додаток 5 є одним із шести додатків, які подаються з податковим розрахунком (мал. 1).
Зупинимось докладніше на заповненні Додатку Д5 (ідентифікатор форми - J/F0510506). Важливо! Нові форми доступні, починаючи з оновлення 11.02.034.
Для створення Додатку Д5 в програмі M.E.Doc необхідно у розділі Звітність – Об’єднана звітність ПДФО та ЄСВ створити податковий розрахунок. Як це зробити ми розказували у нашому попередньому матеріалі.
Зараз лише нагадаємо, що перед створенням податкового розрахунку необхідно обрати період, за який створюється розрахунок (наразі це - 1 квартал 2021 р.) та обрати тип розрахунку (тип розрахунку може бути звітний, новий звітний, уточнюючий та довідковий).
Після створення податкового розрахунку, клікнувши двічі у табличній частині реєстру звітів на формі Додаток 5 відкриється таблиця для заповнення (мал. 2).
Для її заповнення необхідно обрати дані за кожним конкретним працівником із Довідника співробітників.
Крім того, для заповнення таблиці можна скористатись функцією Заповнити на основі довідника співробітників (мал. 3) у меню Правка, якщо у звітному кварталі працівника було прийнято або звільнено.
Зверніть увагу! У Додатку 5 з’явились нові графи (мал. 4). А саме:
- гр. 11 «Внутрішній сумісник», яка заповнюється значеннями 1 - для внутрішнього сумісника, і 0 – для зовнішнього, якщо у гр. 7 «Категорія» зазначено – 2 (наймані працівники (без трудової книжки);
- гр. 12 «Переведено, призначено на іншу посаду або роботу, переміщено до іншого підрозділу», заповнюється значеннями 1 - так, 0 – ні;
- гр. 20 «Ознака», призначена для виправлення помилок. У цій графі відображається 0 - якщо рядок потрібно ввести, 1 - якщо рядок потрібно виключити. Гр. 20 заповнюється для розрахунків «Звітний новий» та «Уточнюючий».
Додаток 5 з типом розрахунку Довідковий
Нагадаємо, що розрахунок з типом Довідковий подається для нарахування пенсій або страхових виплат, тому необхідно зазначити відповідне призначення, поставивши позначку V (мал. 5).
Після заповнення Додатка 5 не забудьте зберегти внесені дані, натиснувши Ctrl+S.
Дивіться також, як заповнювати інші частини нового об'єднаного ЄСВ:
Теги: Medoc, Комп'ютерна програма, Інструкції, Звітність