Можливості з нами зв'язатися:
  • Головна
  • Новини
  • Відпустка без збереження зарплати повний місяць: що у Звіті з ЄСВ?

Відпустка без збереження зарплати повний місяць: що у Звіті з ЄСВ?

Якщо найманий працівник перебував у відпустці без збереження зарплати протягом повного календарного місяця, роботодавцю необхідно подати до податкових органів Додаток 4 Звіту ЄСВ (далі – Звіт з ЄСВ). Про це нагадали податківці ГУ ДПС у Івано-Франківській області.

Згідно з п. 11 розділу II Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435, якщо юрособи або ФОП не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, Звіт з ЄСВ за найманих працівників до податкових органів ними не подається

При використанні праці фізосіб Звіт з ЄСВ подається на загальних підставах. Якщо у суб’єкта господарювання є наймані особи, то його подання є обов’язковим незалежно від факту нарахування зарплати.

Будьте уважні! Відповідно до пп. «б» п. 176.2 Податкового кодексу України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у встановлені строки для податкового кварталу податковий розрахунок за ф. № 1ДФ до ДПС за місцем свого розташування. Однак, такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.

Відповідно в графі «Працювало за трудовими договорами» ф. № 1ДФ проставляється кількість працівників, які працюють за трудовими договорами (контрактами), окрім тих які знаходяться у відпустках по вагітності та пологам, по догляду за дітьми, у відпустці без збереження зарплати, тощо, незалежно від того, нараховувався їм дохід чи ні.

Щодо сплати ЄСВ, ПДФО та військового збору, то їх сплачувати не потрібно якщо за місяць найманому працівнику не нараховувались виплати зарплатного характеру (зарплата, відпускні, лікарняні тощо). У разі якщо найманій особі за відповідний місяць нараховувались певні суми зарплатних виплат, то відповідні податки і збори доведеться нарахувати й сплатити згідно з чинним законодавства.

Саме по собі перебування працівника у відпустці без збереження зарплати не гарантує працівникам збереження на цей час страхового стажу. За працівниками зберігається лише їх робоче місце. А от щодо страхового стажу, то не втратять його лише ті працівники, за яких у розрахунку на місяць буде сплачено не менше, ніж мінімальний страховий внесок з ЄСВ – 1039,06 грн (4723 грн × 22%).

Отже, якщо працівник перебував весь місяць у відпустці без збереження, і за нього не нарахований мінімальний страховий внесок, таблицю 6 Звіту з ЄСВ у М.E.Doc слід заповнити таким чином (мал. 1):

  • у графі 14 зазначити кількість днів відпустки без збереження зарплати (повний місяць, у квітні – 30 к.дн.);
  • у графі 15 – кількість днів перебування у трудових відносинах – також 30 к.дн.;
  • графи 17-21 заповнювати не слід (у паперовій версії будуть відображатися нулі).

Мал. 1

При заповненні заголовної частини Звіту з ЄСВ (реквізит 15) у середньооблікову кількість працівників працівник у відпустці без збереження зарплати буде врахований, однак у кількість застрахованих осіб, яким нараховано зарплату – не враховується.

Теги: Новини, Звітність

Мова сайту: